احمد چوپانی

7+1 نکته خیلی حیاتی برای رفع موهای زائد بدن • Ahmad Choopani

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

۷+۱ نکته خیلی حیاتی برای رفع موهای زائد بدن

دسته بندی : دست نوشته تاریخ : جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷

یکی از مواردی که باعث می‌شود متداوم جذاب به نظر برسید، رسیدگی به خودتان و رعایت اصول بهداشتی هست. برای همین هم تمیز بودن، ابداًح کـــردن و رفع موهای زائد یکی از کارهایی هست که باید برای آن تایم بگذارید تا متداوم جذاب، مرتب و شیک به نظر برسید. برای یک ابداًح نیکو، دانستن بعضی نکات و شناخت انواع وسایل به کارتان می‌آید. در این مقاله افزایش با این موارد آشنا می‌شوید.

 

7+1 نکته خیلی حیاتی برای رفع موهای زائد بدن

 

 

هستفاده از تیغ باعث افزایش انجام گرفتن مو می‌شود؟

اگر از قدیمی‌ها بپرسید ابداًح موهای زائد با هستفاده از تیغ، باعث افزایش انجام گرفتن آن‌ها می‌شود یا نه، طوری سرشان را به نشانه تایید تکان می‌دهند که فکر می‌کنید باورشان بر اساس یک دنیا تحقیقات علمی و تجربه هست. واقعیت اما این هست که تراشیدن موهای زائد به وسیله تیغ باعث زیاد انجام گرفتن آن نمی‌شود؛ بنابراین اگر تا الان نگران این قضیه بودید و به علت ترس از زیاد انجام گرفتن موی زائد سراغ هستفاده از تیغ نمی‌رفتید، از حالا به بعد با خیال آسوده این کار را انجام دهید.

 

تعداد مدل تیغ ابداًح داریم؟

دنیای امروز دنیای تنوع و پیدا کـــردن پاسخ‌های متعدد برای نیازهای مختلف هست. به همین دلیل هم این روزها در بازار، مدل‌های متنوعی از تیغ ابداًح پیدا می‌شود. دسته‌بندی نخست برای انواع ژیلت و تیغ ابداًح، تقسیم‌بندی به دو گروه خانومانه و آقاانه هست. شرکت‌های مطرحی مثل ژیلت، محصولات تخصصی متفاوتی برای خانومان و آقاان طراحی کـــرده‌اند که نه تنها از جهت رنگ متفاوت هستند، بلکه از نظر تعداد تیغ‌ها، ظرافت و کارکـــرد هم با هم تفاوت دارند.

برای مثال ژیلت مخصوص بانوان اغلب صورتی یا نیلی هست؛ در حالی‌که ژیلت‌های آقاانه رنگ‌های تیره‌تری مثل سرمه‌ای دارند. از آنجایی‌که تراکم موهای آقاان افزایش از خانم‌ههست، نیاز به تعداد تیغه‌های افزایشی هم دارند و در نهایت فرم دست ژیلت خانومانه ظرافت افزایشی نسبت به مدل‌های آقاانه دارد.

 

چه تعداد تیغ روی ماشین ابداًح بهتر هست؟

دسته بندی دوم مربوط به تعداد تیغ‌ههست. معمولا تیغ‌های ابداًح، یک تیغ، دو تیغ یا سه تیغ هستند. به خاطر داشته باشید تعداد تیغ‌های افزایش ابداًح سریع‌تر و تمیزتری را به شما ارائه می‌دهد؛ اما اگر موهایی که قصد ابداًحشان را دارید، کم‌پشت هست بهتر هست سراغ گزینه‌های یک تیغ یا نهایتا دو تیغ بروید. تعداد افزایش تیغ‌ها باعث خشک انجام گرفتن افزایش پوست می‌شود چون ناخودآگاه تیغ با لایه‌های سطحی پوست هم درگیر خواهد انجام گرفت.

 

7+1 نکته خیلی حیاتی برای رفع موهای زائد بدن

 

امکانات جانبی دیگر

برندهای مختلف هر روز امکانات افزایشی به ماشین‌های ابداًحشان اضافه می‌کنند که باید بسته به نیازتان سراغشان بروید. برای مثال بعضی برندها سر لغخانومده دارند که باعث ایجاد ارتعاش روی سطح پوست می‌شود و کمک می‌کند مو کمی از سطح بلند و ابداًح آن آسان‌تر شود. تقریبا پایان برندها یک لایه لیز دارند که رنگی هست و باعث لغخانومدگی تیغ روی سطح پوست می‌شود و هر تایم رنگ آن تغییر پیدا کند و به سفیدی بخانومد، به معنای پایان انجام گرفتن عمر آن هست.

بعضی برندها، افزایش روی محصولات یک‌بار مصرف تاکید دارند در حالی‌که بعضی دیگر سراغ تولید دسته‌های ثابت می‌روند که قابلیت سوار انجام گرفتن تیغ جدید را دارند. هر تایم تیغ این ماشین‌ها کند انجام گرفتند، می‌توانید سراغ خرید تیغ‌های یدک بروید. این مدل‌ها به خصوص برای کسانی که به محیط زیست اهمیت می‌دهند، گزینه‌های نیکوی هستند. با این کار نیازی به خرید یک عالم تیغ با دسته پلهستیکی نیست.

 

آشنایی با انواع ماشین ابداًح

 

7+1 نکته خیلی حیاتی برای رفع موهای زائد بدن

 

ماشین ابداًح به دو دسته خانومانه و آقاانه تقسیم می‌شود. خانومانه‌ها به طور کلی با اسم اپیلیدی شناخته می‌شوند و آقاانه‌ها در دو دسته موخانوم (یا موزر) و ریش‌تراش قرار می‌گیرند که هر کدام‌شان دسته بندی‌های خودشان را دارند. برای مثال ریش تراش آقاانه عمدتا به چهار دسته تک کاتر، کاتر دوبل، سه کاتر و روتاری تقسیم می‌شود و موخانوم‌ یا موزر هم یا گزینه‌هایی هستند که برای خط انداختن به ریش معقول هستند یا برای ابداًح سر با شانه‌های مختلف؛ طوری که می‌تواند موها را از پایین‌ترین سطح تا سطوح بالاتر کوتاه کند.

 

دستگاه‌های اپیلیدی خانومانه نیز از انواع ساده شروع می‌شوند و به گزینه‌های دارای امکانات افزایش مانند سردکننده برای کاهش درد می‌رسند که هر کس بسته به نیاز و تعداد دفعات هستفاده از دستگاه می‌تواند دست به انتخاب بخانومد. برای مثال کسی که موهای ضخیم با ریشه‌های محکم دارد بهتر هست سراغ دستگاه ابداًح دارای سردکننده برود تا متحمل درد کاهشی شود؛ اما کسی که موهای کاهش و نازک‌تر با ریشه‌های سست دارد، بهتر هست از گزینه‌های معمولی هستفاده کند. برای مطالعه نکات افزایش درباره دستگاه اپیلیدی و مزایا و معایب هستفاده از آن کلیک کنید.

 

 

برای زیرپوستی نانجام گرفتن مو چه کنم؟

مشکل زیر پوستی انجام گرفتن مو به خصوص در مورد خانم‌هایی که اپیلاسیون می‌کنند یا حتی از اپیلیدی هستفاده می‌کنند، زیاد اتفاق می‌افتد. برای اینکه تا حد امکان جلوی زیر پوستی انجام گرفتن مو را بگیرید، بهتر هست بعد از هر یک الی دو بار هستفاده از اپیلیدی یا اپیلاسیون کـــردن، ابداًح را با هستفاده از تیغ انجام دهید. در عین حال هستفاده از لایه‌بردارها هم به شما توصیه می‌شود.

 

از کرم موبر هستفاده کنم؟

کرم‌های موبر یا انواع اسپری‌ از بین برنده مو هم از دیگر گزینه‌هایی هستند که می‌توانند به کارتان بیایند. نکاتی که باید هنگام هستفاده از این کرم یا اسپری موبر به آن‌ها توجه داشته باشید، شامل موارد زیر می‌شود:

  • حتما قبل از هستفاده از این مواد، آن‌ها را روی بخش کوچکی از پوست اطراف آرنج تست کنید و مطمئن شوید نسبت به کرم موبر صورت و بدن حساسیت ندارید.
  • نحوه هستفاده را به دقت مطالعه کنید.
  • اگر موهای ضخیمی دارید بهتر هست برای ابداًح سراغ گزینه‌های دیگری بروید؛ چون معمولا طی زمانی که مجاز هستید کرم را روی پوست قرار دهید، موهای ضخیم از بین نمی‌روند و کرم باید مدت افزایشی روی بدن بماند که باعث آسیب دیدن پوست خواهد انجام گرفت.
  • بعد از هستفاده از کرم موبر، پوست خشک می‌شود. در صورتی که در دستورالعمل کرم مانعی در نظر گرفته نانجام گرفته، از لوسیون‌ها یا آبرسان‌های ترجیحا بدون بو هستفاده کنید.

 

تعداد نکته تکمیلی

  • هنگام هستفاده از ژیلت یا تیغ ابداًح از فوم ابداًح برای بدن و خمیر ریش برای ابداًح صورت هستفاده کنید و هرگز تیغ را روی سطح پوست خشک نکشید.
  • بعد از ابداًح از مرطوب کننده‌ها هستفاده کنید تا مانع خشک انجام گرفتن پوست شوید.
  • دستگاه‌های ابداًح مو معمولا یا برقی هستند یا با باتری و شارژ کار می‌کنند. بسته به شرایطی که دارید دست به انتخاب بخانومید.