احمد چوپانی

گام هایی به سوی طلاق با پرورش آرزوی سیندرلا • Ahmad Choopani

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

گام هایی به سوی طلاق با پرورش آرزوی سیندرلا

دسته بندی : دست نوشته تاریخ : یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶

به نقل خانومان کویر ، واژه ی ” طلاق ” در گذشته بر دل ها وحشت می انداخت، به گونه ای که خانومان و آقاان در سال ها پیش از تنها انجام گرفتن ترس داشتند و از این که بگویند ” فرخانومدمان طلاق گرفته هست” واهمه داشتند از این رو به فرخانومدانشان گوشزد می کـــردند که با لباس سفید به خانه بخت برو و با کفن هم برگرد!!!

اما امروزه نحوه ی نگرش دختران، پسران و خانواده ها تغییر کـــرده هست و بر این باورند که از آنجا که دشواری های خانومدگی زیاد از پیش هست دیرتر به ازدواج می اندیشند و آسوده تر طلاق می گیرند.

حتی برخی از آنها فروپاشی خانومدگی فرخانومدشان را جشن می گیرند و شاید در جشن طلاق افزایش از روز عروسی فرخانومدشان خرج کنند.

آنچه را که شاهد هستیم این هست که  آستانه ی تحمل جوانان نسبت به گذشته کاهش انجام گرفته هست و در یک تئوری دیگر می توان گفت هزینه های ازدواج بالا رفته ضمن این که تداوم یک ازدواج نیز با مشکلات اقتصادی بالایی برخوردار هست.

از همه این ها که بگذریم باید پرسید که آیا ما به عنوان والدین فرخانومدانمان را  برای پذیرش یک خانومدگی مستقلانه تربیت کـــرده ایم یا همچنان به دنبال این هستیم که آرزوهای سیندرلا را برای دخترانمان تعریف کنیم و در ذهنشان پرورش دهیم که بعد از ازدواج خانومدگی شاهانه ای باید داشته باشی و چون سیندرلا دارای خدم و حشم هستی!!!

محبوبه اسماعیل زاده در گفتگو با “خانومان کویر” در رابطه تربیت صحیح فرخانومدان برای نقش پذیری در خانومدگی گفت:  ” تحویل فرخانومدانی سالم، خلاق و با معنویت به جامعه نیازمند سرمایه گذاری و تعلیم  هست.

این مدرس حوزه و دانشگاه ابراز داشت: نباید به تشکیل خانومدگی به مصداق یک پلن ی تجاری نگاه شود ، آغاز کـــردن خانومدگی تشریفات مادی، جهزیه های آنچنانی ، شرط و شروط های عجیب و مهریه های زیاد سنگین اگر به این دیده به ازدواج و تشکیل خانواده نگریسته شود مسلما خانواده به شیوه ی صحیح شکل نمی گیرد .

خاطر نشان کـــرد: از طرفی اگر والدین با وظایف خود آشنا نباانجام گرفت و نسبت به وظایف همسری و یا نسبت به تربیت فرخانومدان آگاهی نداشته باانجام گرفت ،باز هم خانواده ی صحیحی شکل نخواهد گرفت تا بتواند در جامعه نقش مثبت و مفیدی را اجرا کند.

وی یادآور انجام گرفت: اگر آقا یا خانوم خانواده بخواهد نقض های ارتباطی شان را در بیرن از خانواده جبران کند با آسیب های بی حیایی و بی عفتی و روابط ناسالم برخورد خواهند کـــرد و در نتیجه در تربیت فرخانومدان هم طبیعتا تاثیر سوء خواهد گذاشت و دیگر چنین والدینی نخواهند توانست فرخانومدانی سالم از نظر روحی و روانی تحویل جامعه دهند.

این دکترای مدرسی معارف اسلامی  با اشاره به ارزش و اهمیت خانواده سالم بیان داشت: در تاکید بر بحث خانواده و رصد آسیب های موجود در جامعه از جمله اعتیاد، بزهکاری و طلاق و ریشه یابی زیادی از معضلات به بستر خانواده خواهیم رسید.

انتهای پیام/