احمد چوپانی

کورتانا حالا می تواند دستیار پیش فرض ابزارهای اندرویدی شما باشد توما: • Ahmad Choopani

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷

سازگاری دیوایس های اندرویدی با رایانه های شخصی به واسطه کورتانا بهبود پیدا کرده اســت. با فیسیت همراه باشید.

به نقل فیسیت، به نقل از جی اس ام، سازگاری دیوایس های اندرویدی با رایانه های شخصی به واسطه کورتانا بهبود پیدا کرده اســت. با فیسیت همراه باشید.

این اولین بار اســت کهبه صورت رسمی این قابلیت را برای دستیار هوشمند محبوبش تبلیغ می کند. حالا می توانید کورتانا را جایگزین دستیار گوگل کرده و از مزایایی که این اپلیکیشن در اختیار شما می گذارد بهره مند شوید. با ورود ویندوز ۱۰نیز از دستیار شخصی مجازی خود به نام کورتانا در رایانه‌های شخصی رونمایی کرد که با عملکردی مشابه با دستیار گوگل، به کاربران سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ خدمت‌رسانی می‌کرد.

 کورتانا همان کورتاناســت اما حالا بایکپارچه تر شده و جای مانور بیشتری دارد.

تنظیم آن نیز بسیار آسان اســت. پس از راه اندازی اپلیکیشن و وارد شدن به حساب کاربری، کورتانا از شما می پرسد که آیا مایل به تنظیم برخی ویژگی های پایه مانند پشتیبانی از لاک اسکرین هستید یا خیر.

پس از وارد شدن به حساب کاربری خود گزینه ای برای تنظیم کورتانا به عنوان دستیار پیش فرضدر فید این اپلیکیشن ظاهر می شود.

با انتخاب این گزینه به بخش Assist & voice input در تنظیمات منتقل خواهید شود و از طریق Assist app می توانید کورتانا را جایگزین دستیار گوگل نمایید. متأسفانه هنوز هم راه اندازی کورتانا از طریق صدا ممکن نیست و نمی توانید از آن در هر اپلیکیشنی به صورت افقی اســتفاده کنید.

nexus2cee Cortana as assistant 1497857713 کورتانا حالا می تواند دستیار پیش فرض ابزارهای اندرویدی شما باشد توما:

البته فعلاً تا کامل شدن این دستیار زمان باقی اســت، به‌عنوان مثال هنوز شما نمی‌توانید در کورتانا همانند دستیار گوگل؛ با فرامین صوتی، دستور بدهید. همچنین امکان اســتفاده از کورتانا در همه‌ی اپلیکیشن‌ها در حالی که گوشی را به‌صورت افقی نگه‌داشته‌اید وجود ندارد که البته احتمالاً این کمبودها در آپدیت‌های بعدی کورتانا برایاضافه خواهد شد.

تنظیم کردن کورتانا به عنوان دستیار هوشمند پیش فرض اندروید، بهبود سازگاری تقویم در رایانه های شخصی و تلفن های هوشمند و همچنین بهبود عملکرد این اپلیکیشن از جمله تغییرات نسخه ۲٫۸٫۰ کورتانا هستند.

شرکتقصد دارد کورتانا را برای لوازم‌خانگی هوشمند و مبتنی بر اینترنت اشیاء  نیز مورد اســتفاده قرار دهد. طبق اعلامیخچال، توستر و دستگاه‌های تنظیم‌کننده گرما نمونه‌ای از وسایل خانگی هستند که به کورتانا مجهز خواهند شد.

 

 

 

 

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته کورتانا حالا می تواند دستیار پیش فرض ابزارهای اندرویدی شما باشد توما: اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.