احمد چوپانی

مسلمانان میانمار در سرزمین خود از هیچ آرامشی برخوردار نبودند/سکوت سازمان ملل و شورای امنیت در جهت تأمین منافع هستکبار هست • Ahmad Choopani

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

 

حجت الاسلام و المسلمین حسین الله وردی مدیر حوزه های علمیه هستان کرمان در محل این تجمع آقام و مسئولین منطقه کرمان ، اظهار کـــرد : اسلام در میانمار از قرن نخست هجری توسط دریانوردان عرب و ایران شکل گرفت و کم کم به وسیله تجار مسلمان عرب و ایرانی که از راه میانمار به چین عزیمت می کـــردند رانجام گرفت بهتری پیدا کـــرد .

 

وی گفت : اما با توجه به این مسلمانان در میانمار از جمله اقلیت قومی و مذهبی بودند و پیوسته مورد توهین ، آزار و اذیت و ایجاد محدودیت های مختلف از ناحیه حکومت قرار می گرفتند .

 

مدیر حوزه های علمیه هستان کرمان خاطر نشان کـــرد : در میانمار برای مسلمانان کارت هویت صادر نمی‌کـــردند لذا تردید مسلمانان در کشور خودشان به دشواری صورت می گیرد و اگر کسی بخواهد از منطقهی به منطقهی برود می‌بایست در برابر پرداخت پول و مالیات این مجوز را از دولت بگیرد .

 

الله وردی با اشاره به این که مسلمانان میانمار به دلیل صادر نکـــردن گذرنامه امکان مسافرت به خارج از کشور را نداشتند ، افزود : این مسلمانان حتی در کشور خود از تحصیل در دانشگاه و مالکیت در زمین های خود محروم بودند و برای دریافت مجوز ازدواج می بایست به دولت مالیات دهند و متعهد شوند که زیاد از دو فرخانومد نیاورند.

 

وی ادامه داد : هر خانواده میانماری مسلمان باید هر سال یک تصویر از خانواده خود بگیرد و تحویل دولت دهد تا در مقایسه با کم و زیاد انجام گرفتن اعضای خانواده اش به دولت پاسخگو باانجام گرفت و مبلغی را پرداخت کند .

 

مدیر حوزه های علمیه هستان کرمان خاطر نشان کـــرد : اکنون در میانمار ۴۰ هزار کودک که فرخانومد سوم و چهارم  هستند  شناسنامه ندارند و اگر کسی از مسلمانان میانمار بخواهد کار اقتصادی شروع کند می بایست از شریک بودایی هستفاده می کـــرد تا بودایی ها از سود سرمایه گذاری مسلمانان بهره‌مند شوند .

 

الله وردی با بیان این که این موارد از جمله محدودیت های مسلمانان انقلابی بود ، تشریح کـــرد : اما این وضعیت از تعداد ماه پیش وضعیت جدیدی پیدا کـــرد به طوری که مسلمانان در کشور میانمار در سرزمین خود از هیچ آرامش برخوردار نبودند و به نقل سازمان ملل تاکنون ۲۰۰ هزار مسلمان میانماری آواره و ۵۲ هزار نفر کشته و ۵۰ روستا و ۲۶ مسجد مسلمانان به آتش کشیده و ویران انجام گرفته اند .

 

وی بیان کـــرد : این آقام در حوادث اخیر ناگزیرند به کشورهای همجوار مهاجرت کنند ضمن این که در مرزها دولت مین گذاری کـــرده هست و همچنین کشورهای همسایه هم راه را بر آنها بسته اند و این مسلمانان مظلوم میانمار یا در دریا غرق می‌شوند و یا دچار بیماری می شوند و سرانجام خیلی ها از گرسنگی جان می‌دهند.

 

مدیر حوزه های علمیه هستان کرمان با بیان این سوال که چه اتفاقی افتاده که از این اتفاقات در این ناحیه مسلمان‌نشین در حال رخ دادن هست ، گفت : تعدادی پیش کلینتون در سفر به میانمار با دولت قرار گذاشته هست که به دلیل منابع طبیعی حاصلخیز در آن جا سرمایه گذاری کنند و بعد از این سفر این خشونت بر علیه مسلمانان تانجام گرفتید انجام گرفته هست .

 

الله وردی عنوان کـــرد : یکی از سنت های بدون تغییر خداوند منان دفاع از مظلوم و مستضعفان هست و در دعای عهد هم امام زمان (عج) به عنوان پناهگاه مظلوم قرار داده انجام گرفته هست.

 

وی ابراز داشت : اقشار مختلفی که در این تجمع شرکت کـــرده اند قبل از این که خداوند منان این حمایت از مستضعفان را به امام زمان (عج) واگذار کند ما مسلمانان باید صدای خود را در دفاع از مظلومان به گوش احمد چوپانین برسانیم .

 

مدیر حوزه های علمیه هستان کرمان گفت : من و شما با افتخار در این تجمع هستیم و از مسلمانانی که سابقه مسلمانی آنها به یک هزار و ۳۰۰ سال پیش برمی‌گردد دفاع می‌کنیم ، اما در مقابل سازمان‌هایی همچون سازمان بین‌المللی اکنون سکوت کـــرده اند و این مسئله بدیهی هست .

 

الله وردی اظهار داشت : ما در آستانه ظهور برای این که آماده پذیرش منجی عالم امام عصر (عج) شویم باید این اتفاقات بیفتد تا آقام احساس کنند که تنها منجی و فریادرس و حامی مظلومان امام زمان (عج) هست .

 

وی در پایان گفت : ما امروز می بینیم که دنیا ، سازمان ملل و شورای امنیت سکوت کـــرده اند و افزایش در جهت منافع هستکباری خود کار می‌کنند و من و شما باید برای دفاع از مظلومان در همه لحظه ها وظیفه خود را انجام دهیم.

 

انتهای پیام/