احمد چوپانی

متناسب‌سازی مشاغل با وضعیت خانومان مسلمان نیازمند پلن‌ریزی هست • Ahmad Choopani

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

به نقل خانومان کویر ، مینو ابداًنی مدیر بسیج جامعه خانومان در گفت‌وگو با رویدادنگار خانومان رویدادگفت: مشکلات و آسیب‌های اجتماعی خانومان در سطح جامعه نیازمند ریشه‌یابی، تحقیق و ارائه راهکار هست.

وی افزود: انتظار بالایی از معاونت ریهست جمهوری وجود دارد که در کاهش طلاق و آسیب‌های اجتماعی خانومان در سطح جامعه با پلن‌ریزی دقیق و توجه به مدل‌های فرهنگ ایران اسلامی برای رفع مشکلات روزافزون تلاش افزایشی داشته باانجام گرفت.

مدیر بسیج جامعه خانومان خاطرنشان کـــرد: با توجه به هجمه‌های جنگ نرم و فرهنگی باید مطالبات مادران و خوهسته‌هایی که در فضای مجازی و دنیای اینترنت برای فرخانومدانشان دارند از سوی مسئولین پیگیری شود.

وی به اشاره به برخی نیازهای خانومان در جامعه گفت: پایین آوردن سن ازدواج، تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی، تبیین نقش و جایگاه خانومان در اقتصاد مقاومتی، ایجاد زمینه لازم برای اشتغال متناسب با وظایف تعدادگانه خانومان، اشتغال متناسب با مسئولیت‌های خانومان که درشان و کرامت خانوم باانجام گرفت، ازدواج آسان و… ازجمله مواردی هست که نیازمند رسیدگی جدی معاونت امور خانومان و خانواده مدیر‌جمهور هست تا زیاد از این شاهد مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه نباشیم.

وی با انتقاد از مشاغل خانومان در جامعه تصریح کـــرد: متأسفانه مشاغل خانومان با شأن و جایگاه آنان در جامعه نامرتبط هست که درزمینه‌ی اشتغال بانوان در جامعه فرهنگ‌سازی غلطی انجام انجام گرفته هست.

ابداًنی با تأکید جایگاه بالای خانومان در جامعه و خانواده افزود: اشتغال خانومان باید متناسب با وضعیت روحی، جسمی و مسئولیت‌های متعددی که بر عهده‌دارند انجام بگیرد، نباید از بین مسئولیت‌هایی که دارند یکی را انتخاب کنند و در عین خانه‌داری و فرخانومد پروری فضایی برای بروز هستعدادهای خود در جامعه داشته باشند.

وی در خصوص متناسب‌سازی شغل خانومان ابراز داشت: متناسب‌سازی مشاغل با وضعیت خانومان مسلمان موردی هست که باید در مورد آن پلن‌ریزی و فعالیت‌های لازم انجام شود و مشاغل مربوط به خانومان باید با روحیات و توانمندی آنان سازگار باانجام گرفت.

مدیر بسیج جامعه خانومان در ادامه مطرح کـــرد: مشاغل دشوار و مشاغلی که کرامت خانوم را از بین می‌برد باعث از بین بردن آرامش خانوم می‌شود وبری او جز خستگی جسم و روان چیزی نخواهند ماند و تربیت صحیح فرخانومدان در عملکـــرد خانوم مشاهده نمی‌شود.

انتهای پیام/