احمد چوپانی

ماسک خانگی فوق العاده برای نرمی و لطافت پوست دست • Ahmad Choopani

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

پوست دست زیاد حساس و آسیب پذیر هست دست‌ها یکی از اندام‌های بدن هستند که ظاهر آنها خیلی اهمیت دارد. به همین دلیل هست که باید متداوم نرم، صاف و سالم نگهشان داریم.و ممکن هست در اثر انجام کار زیاد، زیبایی و لطافتش را از دست بدهد و چین و چروک در آن ایجاد شود به طوری که افزایش مواقع خانومان جوانی را می بینیم که دست های زبر و خشکی دارند.

برای اینکه دست های نرم و لطیفی داشته باشید باید هربار پس از شستن دست ها از کرم یا لوسیون دست معقولی هستفاده کنید و ناخن ها را مرتب و تمیز نگهدارید.

ماسک های زیر در نرم کـــردن و لطافت پوست دست موثر و مفید هستند:

 

ماسک تخم مرغ و روغن بادام

این ماسک برای پوست های زبر و خشن مفید هست برای تهیه این ماسک ۱ عدد زرده تخم مرغ،  ۱قاشق چای خوری روغن بادام شیرین، تقریبا ۱۳ گرم گلاب را با یکدیگر مخلوط کـــرده و به شکل خمیر درآورید و هنگام  شب  دست ها را با لایه ای نازک از آن بپوشانید سپس یک دستکش نخی دستتان کنید و بگذارید تا صبح در دستتان باانجام گرفت و صبح دست هایتان را بشویید.از این ماسک مینوانید دو بار در ماه هستفاده کنید.

ماسک روغن بادام و کاکائو

این ماسک پوست دست را نرم و لطیف می کند برای هستفاده از آن می توانید به مقدار مساوی روغن بادام شیرین و کاکائو را درظرفی مخلوط کـــرده و حرارت دهید.بعد از آن بگذارید سرد شود میتوانید در یخچال بگذارید تا مانند کرم شود سپس با هستفاده آز آن پوست دست تان نرم خواهد انجام گرفت.

ماسک گلیسیرین و گلاب

۳ قاشق غذاخوری گلیسیرین را با نصف فنجان گلاب در ظرفی ریخته و با هم مخلوط کنید  برای اینکه مخلوطتان  کمی غلیظ تر شود گلیسیرین را قبل از هستفاده مقداری حرارت دهید سپس دو قاشق آرد ذرت و مجدد نصف فنجان گلاب به آن اضافه کنید تا به شکل کرم درآید و به دست ها بمالید و تعداد ساعت بعد