احمد چوپانی

شرایط اقامت و مهاجرت به انگلستان • Ahmad Choopani

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷

شرایط اقامت و مهاجرت به انگلستان

دسته بندی : دست نوشته تاریخ : دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶

 

 

امروزه کشور انگلستان به دلایل متعددی مقصد انتخابی زیادی از هموطنان برای مهاجرت هست و همواره افراد به دنبای یافتن پاسخ سوالات خود و یافتن شرایط مهاجرت به انگلستان هستند.

 

سوالاتی در زمینه اخذ ویزای تحصیلی انگلستان و یا ویزای Tier 4 انگلستان , چگونگی اخذ ویزای کار انگلستان یا همان ویزای Tier 2 انگلستان , سرمایه گذاری در انگلستان و یا ویزای Tier 1 انگلستان و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در انگلستان و در نهایت چگونگی اخذ اقامت دائم انگلستان .

 

موسسه حقوقی توسعه گران مهر با بهره گیری از کادر وکلای مجرب شما را برای دستیابی به این اهداف و شرایط مهاجرت به انگلستان یاری می نماید.

 

 

در این مقاله سعی انجام گرفته شرایط مهاجرت به انگلستان به طور کلی مورد بررسی قرار گیرد.

 

روش ها و شرایط مهاجرت به انگلستان

ما در این مقالات به بررسی روش ها و شرایط مربوطه پیرامون مهاجرت به انگلستان می پردازیم. همچنین جهت کسب هشدارات افزایش می توانید با مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر تماس حاصل فرمایید.

 

اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج

شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج؛ به طور کلی میتوان گفت براساس قواعد حقوق بین الملل خصوصی چنانچه علقه زوجیت فیمابین دو فرد وجود داشته باانجام گرفت فرد متقاضی میتواند برای دریافت ویزا و اقامت کشور طرف مقابل اقدام کند. طبق قوانین کشور انگلستان نیز اگر شما قصد آن را دارید که با یک فرد مقیم یا منطقهوند کشور انگلستان ازدواج کنید میتوانید پس از ازدواج و اثبات مواردی برای دریافت این ویزا و اقامت انگلستان اقدام کنید.

 

 

برای دریافت این ویزا هردو طرف باید دارای سن زیاد از ۱۸ سال باشند. شخص درخوهست دهنده ازدواج در انگلستان باید مدارکی دال بر درآمد و توانایی مالی خود ارائه دهد که مبین این موضوع باانجام گرفت که میتواند خود و همسرش را بدون نیاز به کمک های دولتی ساپرت نماید. شخص متقاضی این ویزا باید به سفارت کشور انگلستان در کشور خود مراجعه و درخوهست خود را به همراه کلیه مدارک مثبت زوجیت و مدارک لازم دال بر اقامت و منطقهوندی همسر خود را ارائه دهد.

 

 

با دریافت این ویزا شما اجازه کار, تحصیل و خانومدگی در خاک انگلستان را بدست می آورید و رعایت موارد خاص و پس از طی مدتی ۵ ساله میتوانید به اقامت دایم کشور انگلستان دست یابید.

 

 

اخذ تابعیت انگلستان از طریق تولد

یکی از شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق طریق تولد می باانجام گرفت، معمولا کشورها برای اعطای تابعیت خود از طریق تولد از یکی از دو معیار خون یا خاک و یا ترکیبی از هردو هستفاده میکنند.

 

از سال ۱۹۸۳ به بعد و با تصویب قوانین جدید , نظام حقوقی کشور انگلستان براساس معیار خون تنظیم انجام گرفته هست و این بدان معنی هست که باید حداقل یکی از والدین فرد بریتانیایی باشند تا بتواند با تولد در خاک بریتانیا و یا کشور دیگری تابعیت انگلستان را کسب کند.

 

در واقع این تابعیت به هر فردی که از پدر یا مادری بریتانیایی متولد شود تحمیل میگردد و صرف تولد در خاک بریتانیا موجب کسب تابعیت برای فرد نیست.

 

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در انگلستان

ویزای Tier 1 یا ویزای سرمایه گذاری انگلستان از شرایط مهاجرت به انگلستان می باانجام گرفت و به طور کلی به سه دسته تقسیم می شود:

 

investor.1 سرمایه گذاری در انگلستان

تا قبل از ۶ نوامبر ۲۰۱۴ براساس سیستم امتیاز بندی(point based system) شما برای درخوهست ویزای سرمایه گذاری انگلستان شما نیازمند این بودید که دارای حداقل نقدینگی معادل یک میلیون پوند (۱٫۰۰۰٫۰۰۰) باشید که ۷۵۰٫۰۰۰ پوند آن در شرکت ها و موسسات قانونی انگلستان و ۲۵۰٫۰۰۰ پوند آن در هر زمینه ای که خود مایل باشید به کار گرفته می شود.از طرف دیگر دارایی های شخص منهای بدهی های او نباید کاهش از دو میلیون (۲٫۰۰۰٫۰۰۰) پوند باانجام گرفت.

 

 

مبلغ ۷۵۰٫۰۰۰ پوند از این سرمایه در حسابی به صورت بلوکه قرار میگیرد و شما فقط حق دریافت و هستفاده از سود پول خود را دارید. ۲۵۰٫۰۰۰ پوند باقیمانده در اختیار فرد قرار میگیرد که میتواند آزادانه به تجارت یا خرید ملک بپردازد. میتوان گفت برای دریافت این ویزا شما نیازی به مدرک تحصیلات آکادمیک ندارید و داشتن مدرک زبان ضروری نیست.همچنین با دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلستان شما میتوانید همسر و فرخانومدان خود را همراه داشته باشید.

 

 

بعد از ۶ نوامبر ۲۰۱۴ تغییراتی در قوانین ویزای سرمایه گذاری انگلستان ایجاد انجام گرفت و از آن تاریخ به بعد برای درخوهست ویزای سرمایه گذاری انگلستان نقدینگی شما نباید کاهش از ۲ میلیون پوند باانجام گرفت. این وجه باید درتملک متقاضی یا همسر او باانجام گرفت و فرد باید بتواند اثبات کند که از چه طریقی آن را بدست آورده هست.

 

 

شما با دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلستان میتوانید حداکثر به مدت ۳ سال و ۴ ماه در بریتانیا اقامت داشته باشید و این مدت قابل تمدید برای ۲ سال دیگر هست.

 

entre prenear ).1) ویزای تاسیس شرکت یا کارآفرینی در انگلستان

این ویزای اقامتی از روش های پرطرفدار در میان ویزاهای سرمایه گذاری انگلستان هست.داشتن نقدینگی ۲۰۰٫۰۰۰ پوند یا معادل ریالی آن در بانک های انگلستان یا بانک های مورد تایید این کشور برای مدت زمان خاص از ملزومات دریافت این ویزهست.ابتدا شخص باید یک طرح اقتصادی برای چگونگی این سرمایه گذاری در انگلستان ارایه دهد و در نهایت این مبلغ باید در یک کسب و کار در انگلستان سرمایه گذاری شود.

 

 

از طرف دیگر شما برای دریافت این ویزا نیازمند داشتن مدرکی دال بر دانش زبان انگلیسی هستید. همچنین شما میتوانید برای دریافت این ویزا اقدام کنید اگر کاهش از ۱۲ ماه پیش در یک کسب و کار در انگلستان سرمایه گذاری کـــرده اید. شما با دریافت این ویزا میتوانید همسر و فرخانومدان خود را همراه داشته باشید.

 

 

شرایط اقامت و مهاجرت به انگلستان

 

این ویزا از شاخه های ویزای سرمایه گذاری انگلستان هست و معقول اشخاصی هست که در انگلستان تحصیل کـــرده اند و یا درحال تحصیل هستند.اگر شما برمبنای ویزای tier4 در خاک انگلستان حضور دارید میتوانید با سرمایه گذاری ۵۰٫۰۰۰ پوند در یک کسب وکار در کشور انگلستان در مدت زمان کوتاه تری به اقامت دایم این کشور دست پیدا کنید.

 

ویزای Tier 2 یا ویزای کار انگلستان

از دیگر شرایط مهاجرت به انگلستان ، دریافت ویزای کار می باانجام گرفت، برای دریافت ویزای کار انگلستان باید احراز شود که شما از شرایط لازم برای دریافت این ویزا برخوردارید.در قدم نخست فرد بایستی دعوت نامه کاری معتبر ازیک شرکت انگلیسی یا تعداد ملیتی که مجوز صدور این دعوت نامه را دارد داشته باانجام گرفت.همچنین ورزشکاران نخبه, مربیان بین المللی و رهبران مذهبی می توانند برای دریافت این ویزا اقدام کنند.

 

 

دیگر مدارک لازم برای دریافت ویزای کار انگلستان عبارتند از:

فرم تقاضا نامه
داشتن گذرنامه معتبر
یک قطعه تصویر
پرینت بانکی موجودی حساب متقاضی یا اسپانسر او که باید به مدت حداقل ۹۰ روز در حساب بانکی قرار بگیرد

 

مدارک لازم دال بر اثبات دانش زبان انگلیسی

لازم به ذکر هست ازآنجایی که ویزای کار انگلستان برمبنای نظام point based system هست شما به کسب ۷۰ امتیاز برای دریافت این ویزا نیازمندید که با داشتن پیشنهاد شغلی, ساپورت مالی معقول و دانش زبان میتوانید به این امتیاز دست بیابید.

 

شرایط اقامت و مهاجرت به انگلستان

 

شخص با دریافت ویزای کار انگلستان میتواند به همراه همسر و فرخانومدان زیر ۱۸ سال خود وارد کشور انگلستان شود. درعین حال اگردارای فرخانومد بالای ۱۸ سالی هست که در خاک انگلستان تحصیل میکند او نیز میتواند تحت پوشش این ویزا قرار بگیرد. شما با دریافت ویزای کار انگلستان و ورود به خاک انگلستان پس از طی کـــردن مراحلی مانند اقامت حداقل ۵ ساله در خاک انگلستان و کسب در آمد حداقل ۳۵٫۰۰۰ پوند در سال میتوانید اقامت دایم کشور انگلستان را کسب کنید.

 

ویزای Tier 4 یا ویزای تحصیلی انگلستان

از دیگر شرایط مهاجرت به انگلستان تحصیل در این کشور هست. کشور انگلستان همواره به دلایل متعددی مقصد انتخابی زیادی از افراد برای تحصیل هست. نظام تعلیمی پیشرفته و امکانات خاص این کشور برای محصلان و دانشجویان , این کشور را به گزینه ای درخور توجه بدل کـــرده هست. از طرف دیگر قوانین اقامتی معقولی که کشور انگلستان برای دانشجویان در این کشور قایل انجام گرفته هست موجب انجام گرفته تا دانشجویان در مدت زمان کوتاه تری بتوانند به اقامت دایم این کشور دست پیدا کنند.

 

 

موسسه حقوقی توسعه گران مهر برای تحصیل شما یا فرخانومدتان دربهترین مدارس, کالج ها و دانشگاه های انگلستان خدمات فوق العاده ای را ارایه میدهد. شما می توانید با موسسه تماس بگیرید تا از مشاوره وکلای حقوق بین الملل ما در خصوص مهاجرت تحصیلی به انگلستان بهره مند شوید.

 

 

به طور کلی ویزا های تحصیلی انگلستان به دو دسته کلی تقسیم میشوند:

student visitor visa.1 : ویزای تحصیلی کوتاه مدتی هست که به دلیل آنکه نظر شخصی افسر ویزا در دریافت آن دخیل هست شانس زیادی برای دریافت آن وجود ندارد.

 

 

tier4.2 : این ویزا به مقاطع تحصیلی مانند دبیرستان,لیسانس,فوق لیسانس و دکتری تعلق میگیرد و شانس دریافت آن زیاد زیاد هست.

 

 

کشور انگلستان نخستین گزینه برای اشخاصی هست که قصد تحصیل در رشته پزشکی,دندان پزشکی و داروسازی را دارند. این افراد با گذراندن یک دوره Foundation یک ساله و یا A LEVEL دو ساله میتوانند تحصیلات خود را دررشته پزشکی در کشور انگلستان آغاز کنند.از طرف دیگر شما میتوانید با گذراندن درس های متفاوت در همین دوره ها به بهترین دانشگاه های انگلستان در زمینه رشته های فنی مهندسی و دیگر رشته های مورد علاقه خود راه یابید.

 

 

موسسه حقوقی توسعه گران مهر با داشتن نمایندگی از بهترین دبیرستان ها , کالج ها و دانشگاه های انگلستان میتواند شرایطی را فراهم آورد تا شما بتوانید به ویزای تحصیل در انگلستان دست پیدا کنید و از این طریق راه خود را برای کار و دریافت ویزای کار در انگلستان,آمریکا و کانادا در فردا افزایش دهید.

 

 

معمولاً با توجه به شرایط مختلف؛ اقدام از طریق ویزای تحصیلی از نوع ویزای Tier 4 بهترین روش در بین شرایط مهاجرت به انگلستان هست، سالانه افراد زیادی از همین طریق جهت مهاجرت به انگلستان هستفاده می نمایند.

 

 

برای دریافت هشدارات افزایش در خصوص هریک از ویزاهای فوق و شرایط مهاجرت به انگلستان با ما تماس بگیرید. موسسه حقوقی توسعه گران مهر با بهره گیری از کادر وکلای مجرب حقوق بین الملل به سوالات شما در خصوص ویزاهای مختلف انگلستان پاسخ میدهد و راه ورود و اقامت شما را به این کشور هموار می نماید. وب سایت ukba نیز هشداراتی راجع به ویزاهای انگلستان در اختیار قرار میدهد.

 

 

منبع: نازوب – www.nazweb.ir