احمد چوپانی

سریال های تلوزیونی ماه رمضان 97 • Ahmad Choopani

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷

سریال های تلوزیونی ماه رمضان ۹۷

دسته بندی : دست نوشته تاریخ : چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

سریال های تلوزیونی ماه رمضان ۹۷

 

معرفی و جدول پخش سریال های تلوزیونی ماه مبارک رمضان در سال ۹۷

 

سر دلبران, رهایم نکن و….

حیاتیترین ویژه پلن‌های رمضانی امسال متشکل از سریال‌ها، ویژه پلن‌های افطار و سحر و جمع خوانی‌های قرآن کریم هست که از حرم‌های شریف و اماکن متبرکه در منطقههای مختلف کشور به طور خانومده روی آنتن می‌رود.

 

 

«سرّ دلبران» در شبکه یک سیما

با هم با آغاز ماه مبارک رمضان، مجموعه تلویزیونی «سرّ دلبران» از شبکه یک سیما پخش می شود. «سرّ دلبران» به کارگردانی محمدحسین لطیفی و با گیم هنرمندانی چون برزو ارجمند، محمد کاسبی، فرهاد قائمیان، اسماعیل محرابی، جعفر دهقان و کامران تفتی تولید انجام گرفته هست. نخستین قسمت از این سریال پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ساعت ۲۲:۱۵ پخش خواهد انجام گرفت.

پیش از پخش این مجموعه نیز نقل کردان آیت‌الله سبحانی با موضوع درس هایی از یکی از سوره‌های جزء سی‌ام قرآن کریم پخش خواهد انجام گرفت.

 

 

همچنین هر شب پس از سریال «سر دلبران» جنگ شاد و مفرح «دعوت» به طور خانومده و با اجرای نیما کرمی و زینب زارع و تهیه کنندگی مجتبی کشاورز از برج میلاد پخش می شود.

ویژه‌ پلن سحر «ماه خدا» در شبکه یک با اجرای هادی صلحجو سحر های ماه رمضان امسال روی آنتن می رود. همچنین ویژه پلن افطار «ماه و ماهی» نیز هر روز بعد از رویداد ساعت ۱۹ پخش می شود.

این شبکه مراسم جزء خوانی قرآن کریم را هر روز ساعت ۴:۴۵ تا ۶ بامداد از حرم مطهر امام رضا (ع) پخش می‌کند.

 

 

شبکه دو سیما

شبکه دو سیما نیز سریال «پدر» را برای ماه رمضان تدارک دیده هست که هر شب ساعت ۲۱:۳۰ روی آنتن می‌رود و تکرار آن ۹ صبح، ۱۶:۱۵ و ۳۰ دقیقه بامداد خواهد بود.

مراسم جزء خوانی قرآن کریم را نیز از حرم حضرت معصومه (س) ساعت ۱۱ تا ۱۲ روی آنتن می برد.

 

 

شبکه سه سیما

پخش مجموعه تلویزیونی «رهایم نکن» به تهیه‌کنندگی علی پورکیانی از چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه در شبکه سه سیما آغاز خواهد انجام گرفت. محمدمهدی عسگرپور این مجموعه را با یک موضوع خانوادگی در ۲۹ قسمت آماده می کند. این مجموعه هر شب ساعت ۲۰:۴۰ پخش می شود.

 

 

فصل جدید پلن تلویزیونی «ماه عسل» نیز از نخستین روز ماه مبارک رمضان روی آنتن خواهد رفت. نخستین قسمت از پلن تلویزیونی «ماه عسل» پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت پخش می شود. احسان علیخانی امسال نیز پلن خود را از ساعاتی پیش از اذان مغرب آغاز خواهد کـــرد.

 

شبکه سه در ایام ماه مبارک رمضان، مراسم جزء خوانی قرآن کریم در حرم حضرت معصومه (س) را از ساعت ۱۴:۴۵ تا ۱۶ پخش می کند.

 

 

شبکه چهار سیما

«گفت و گوی تنهایی»، «معنای خانومدگی» و «۳۰ سریال» و «جزء خوانی قرآن کریم» از حیاتیترین پلن های این شبکه برای ماه رمضان امسال هستند «معنای خانومدگی» به تهیه کنندگی محسن کرمی در ۳۰ قیمت ۵۰ دقیقه ای، هر روز ساعت ۱۹ از شبکه چهار سیما پخش می شود.

 

 

«۳۰ سریال» نیز با نمایش و تحلیل ۳۰ سریال شاخص رمضانی ویژه پلن دیگری از شبکه چهار سیمهست که گروه ادب و هنر آن را برای پخش در ساعات عصرگاهی ماه رمضان تدارک دیده هست. این پلن در ۳۰ قسمت در مدت زمان ۹۰ دقیقه به تهیه کنندگی حسین مروی تولید می شود و در آن قرار هست ۳۰ سریال شاخص رمضانی که از سال ۱۳۸۰ تاکنون پخش انجام گرفته، بررسی شود.

 

 

جزء خوانی قرآن مجید هم هر روز ساعت ۱۱ تا ۱۲ در ارتباط خانومده از حرم احمدبن موسی (ع) شاه دلیلغ شیراز، از دیگر پلن های ثابت شبکه چهار هست.

 

 

شبکه پنج سیما

پلن «جشن رمضان» امسال نیز ساعت ۲۱:۳۰ به صورت خانومده از شبکه پنج سیما و از بوستان گفتگو پخش می شود.

«انس با قرآن» عنوان پلن معارفی شبکه پنج سیمهست که هر روز ساعت ۱۳:۴۵ پخش می شود. این پلن با پخش یک جزء از قرآن کریم به صورت ترتیل با حضور قاریان بین المللی و ممتاز قرآن از حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با مخاطبان همراه می شود.

 

 

ویژه پلن افطار شبکه پنج سیما هم با عنوان «منطقه عزیز» از سفره های افطار حرم رضوی با اجرای سید کاظم احمدزاده هر شب ساعتی قبل از لحظات ملکوتی افطار از منطقه مشهد مقدس به طور خانومده مخاطبان شبکه پنج را زائر حرم رضوی می کند.

 

 

شبکه قرآن

این شبکه در ایام رمضان در تعداد وعده تلاوت قرآن خواهد داشت. بعد از اذان صبح ساعت ۴:۳۰ از کاشان، ساعت ۱۰:۳۰ صبح از حرم امام رضا (ع) و ساعت ۱۶ از حرم امام خمینی (ره) جزء خوانی قرآن کریم از آنتن شبکه قرآن و معارف پخش خواهد انجام گرفت. پوشش محافل قرآنی و نمایشگاه‌ قرآن از دیگر پلن های شبکه قرآن در ماه رمضان امسال خواهد بود.

 

 

شبکه نسیم

شبکه نسیم هم امسال با پلن «خندوانه» در جشن رمضان مخاطبان را همراهی می کند که با اجرای رامبد جوان و با حضور عروسک جناب خان روی آنتن می رود.