احمد چوپانی

راه های ماندگار کـــردن خط بوی عطر + مشخصات عطر و ادکلن نیکو • Ahmad Choopani

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

 

حیاتی ترین راهکارهای ساده و عالی برای ماندگار کـــردن خط بوی عطر و ادکلن های مصرفی شما

 

عطرها نقش حیاتیی را در خانومدگی ما ایفا می کنند. به عنوان مثال عطر تن شمهست که در خاطر دوستان تان تا سالهای سال به یادگار می ماند، از این رو می توان آن را جزیی از شخصیت تان به حساب آورد. گروه وب سایت نازوب،  فرقی نمی کند که دنبال تان از عطر زدن چیست، می خواهید دیگران را تحت تاثیر قرار دهید یا اعتماد به نفس تان را بالا ببرید، در هر صورت شما باید شیوه درست خرید و هستفاده از عطر، طریقه نگهداری آن و… را بدانید.

راه های ماندگار کـــردن خط بوی عطر + مشخصات عطر و ادکلن نیکو

عطر را به کدام قسمت های بدن بخانومیم؟

هنگام عطر زدن، باید بدانید که آن را به کدام قسمت بدن تان بخانومید. بهترین مکان ها برای عطر، نبض ها هستند، از این رو که گرم ترین نقاط بدن اند و به نیکوی آن را پخش می کنند.

بنابراین گردن، سینه، شانه و مچ دست بهترین نقاط برای این منظور شناخته انجام گرفته اند. به صورت حتم لازم نیست که به پایان این نقاط عطر بخانومید، بهترین راه این هست که دو نقطه از بدن تان، به عنوان مثال گردن و مچ دست، را انتخاب و عطرتان را تنها به این نقاط اسپری کنید.

 

چگونه عطر بخانومیم؟

• پس از هستحمام، به این علت که پوست بدن شما تمییز هست، بهترین زمان برای عطر زدن هست.

• عطر را در هوا اسپری نکنید.

• هنگام اسپری کـــردن، شیشه عطر را در فاصله ۷ تا ۱۵ سانتی متر از بدن تان نگه دارید.

• در عطر زدن زیاده روی نکنید، ۳ تا ۴ اسپری کافی هست.

• پس از زدن عطر، پوست تان را بهم نمالید.

راه های ماندگار کـــردن خط بوی عطر + مشخصات عطر و ادکلن نیکو

عطرها تعداد دسته اند؟

قبل از انتخاب عطر مورد علاقه تان، باید بدانید که عطرها به تعداد دسته تقسیم می شوند. در واقع با شناخت آنها، بهتر می توانید در مورد آنچه مورد نیازتان هست، تصمیم بگیرید.

احتمالا برای شما هم این سوال پیش آمده که دلیل برخی عطرها ارزان و برخی دیگر گران هستند. به طور کلی، تفاوت قیمت عطرها به درصد اسانس های موجود در آن که موجب دوام و ماندگاری عطر می شوند، بستگی دارد.

معیارهایی که برای توصیف غِلظت تقریبی یک عطر با هستفاده از درصد یا حجم روغن معطر در آن، مورد هستفاده قرار گیرد، به شرح زیر می باانجام گرفت:

پرفیوم ها: پرفیوم ها بهترین و با دوام ترین نوع رایحه ها با ۲۲ تا ۳۰ درصد اسانس روغنی هستند که ۶ تا ۸ ساعت ماندگاری دارند.

ادو پرفیوم ها: بعد از پرفیوم ها، ادو پرفیوم ها قرار می گیرند. این گروه با داشتن ۱۵ الی ۲۰ درصد روغن معطر رتبه دوم را به دست می آورند که دوام آنها ۴ تا ۵ ساعت هست.

• ادوتویلت ها: این دسته ۲ تا ۱۵ درصد اسانس روغنی دارند که ۲ تا ۳ ساعت هم زمان ماندگاری شان هست.

ادکلن ها: که برای آقاان هستفاده می شود تنها حدود ۲ تا ۴ درصد روغن دارند که ماندگاری شان تا ۲ ساعت هست.

راه های ماندگار کـــردن خط بوی عطر + مشخصات عطر و ادکلن نیکو

 

چگونه یک عطر نیکو انتخاب کنیم؟

اگر می خواهید که با عطر خود دیگران را تحت تاثیر قرار دهید، باید چگونگی انتخاب یک عطر نیکو را نیز بدانید. برای این منظور، عطر را از فاصله روی سمپل های کاغذی اسپری کنید و پس از تعداد ثانیه آن را بو کنید و ببینید کدامیک با سلیقه شما افزایش جور در می آید.

فقط قبل از انتخاب یادتان باانجام گرفت که عطرهای خنک برای روزهای گرم بهار و تابستان و عطرهای گرم و تند برای روزهای سرد پاییز و زمستان معقول می باانجام گرفت.

 

اگر می خواهید در مورد ماندگاری عطر اطمینان یابید، آن را به مچ دست تان بخانومید و بگذارید تا یک روز تکمیل روی دست تان بماند. از آنجا که پوست هر فردی با دیگری فرق دارد، از ترکیب عطر با روغن های طبیعی پوست نیز تصویر العمل های متفاوتی نشان می دهد.

به همین دلیل، با زدن عطر روی مچ دست تان، نه تنها ماندگاری عطر را بلکه رایحه آن را روی پوست بدن تان بهتر تشخیص می دهید.

 

 

هر عطری شامل ۳ ترکیب مختلف هست:

رایحه پایه (TOP NOTE): رایحه پایه، رایحه ای هست که پس از تعداد دقیقه از هستعمال عطر احساس می گردد. رایحه نخستیه همان احساس نخستیه از بوی عطر می باانجام گرفت، به همین خاطر در فروش عطر تاثیر بسزایی دارد.

ترکیباتی که در این مرحله دخیل هستند بوی تند و تازه ای داشته و انجام گرفتیدا فرار می باشند و به سرعت تبخیر می گردند. مدت زمان ماندگاری این عطر ۱۵ تا ۱۲۰ دقیقه هست.

 

رایحه ثانویه(MIDDLE NOTE): رایحه ثانویه زمانی که رایحه ابتدایی از میان می رود آشکار می گردد.

رایحه ثانوی بدنه اصلی عطر را تشکیل می دهد و بعنوان ملایم کننده بوی تند نخستیه بکار می رود. رایحه این مرحله چیزی حدود ۳۰ دقیقه تا ۵ ساعت بعد از هستعمال عطر احساس می گردد.

 

رایحه پایانی(BASE NOTE): رایحه پایانی عطر زمانی که رایحه پایه و ثانویه از میان می روند، آشکار می شود. ترکیبات این گروه معمولا ثابت کننده می باشند.

رایحه این مرحله قبل از ۳۰ دقیقه از هستعمال عطر احساس نخواهد انجام گرفت و همان بویی هست که در نهایت برای شما از عطر می ماند. این رایحه ۲ تا زیاد از ۸ ساعت ماندگاری دارد.

 

راه های ماندگار کـــردن خط بوی عطر + مشخصات عطر و ادکلن نیکو

 

 

عطرها روی بدن های مختلف، تاثیرات متفاوتی را بر جای خواهند گذاشت. این که عطری روی بدن اطرافیان تان بوی نیکوی دارد، دلیل بر این نیست که روی بدن شما هم همان تاثیر را می گذارد. بنابراین بهتر هست که هنگام خرید عطر، خودتان آن را تست کنید.

 

 

عطرها را کجا نگه داریم؟

مکانی که عطرتان را در آنجا نگهداری می کنید، می تواند روی بوی آن تاثیر زیادی بگذارد، بنابراین باید در مورد جای نگهداری آن احتیاط لازم را به خرج دهید.

به عنوان مثال نگهداری عطر در مکان هایی که تغییر ناگهانی دما دارند، می تواند آن را به سرعت تجزیه کند. نور خورشید نیز همین تاثیر را می گذارد. بنابراین از قرار دادن شیشه عطرتان در مکان هایی با دمای متغیر و در مقابل نور مستقیم خورشید، خودداری کنید.

اگر می خواهید که عطرتان دوام بالایی داشته باانجام گرفت، آن را در مکانی سرد، خشک و تاریک قرار دهید، به عنوان مثال کمد لباس هایتان می تواند مکان معقولی برای این کار باانجام گرفت.

راه های ماندگار کـــردن خط بوی عطر + مشخصات عطر و ادکلن نیکو

 

 

چه مقدار از عطر هستفاده کنیم؟

پس از این که عطر مورد علاقه خود را پیدا کـــردید، باید روش هستفاده درست از آن را بدانید. بعضی ها در مصرف عطر صرفه جویی می کنند و تنها به یک اسپری راضی می شوند، در حالی که این مقدار آنقدر کم هست که هیچکس متوجه آن نخواهد انجام گرفت.

افراط در این کار هم درست نیست زیرا ممکن هست که رایحه انجام گرفتید عطرتان، توی ذوق دیگران بخانومد. به همین دلیل باید مقدار درست هستفاده از آن را بدانید.

 

در واقع میزان هستفاده از آن به نوع عطرتان بستگی دارد. به عنوان مثال برای عطرهای سبک باید مقدار افزایشی(حدود ۴ تا ۶ اسپری) نسبت به عطرهای سنگین و تند(۲ تا ۳ اسپری)، مصرف نمود.

 

راه های ماندگار کـــردن خط بوی عطر + مشخصات عطر و ادکلن نیکو

 

برترین مطالب مرتبط

 

عطر های برند و مورد علاقه خانم ها گیمگر (تصویر)

برترین مارک های عطر موجود در بازار

نکات طلایی برای ماندگاری و خط بوی طولانی عطر و ادلکن

طالع بینی و شخصیت شناسی با بوی عطر

چه کسانی عطر ۳۰۰ میلیونی میخرند؟معرفی و قیمت بهترین ادکلن های برند