احمد چوپانی

تعداد گیاهی که برای هضم غذا مفید هست • Ahmad Choopani

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷

تعداد گیاهی که برای هضم غذا مفید هست

دسته بندی : دست نوشته تاریخ : سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

هضم انجام گرفتن غذا برای بعضی از افراد  دغدغه هست و معمولا سوء هاضمه دردی هست که خیلی ها به آن دچار هستند، و متداوم نگران نوع غذای خود هستند که غذا در  معده آنها سنگینی نکند، مشکل اصلی این افراد عموما ضعیف بودن معده شان هست، در این مقاله تعداد گیاه برای حل این مشکل را برای شما معرفی می کنیم که علاوه بر هضم سریع غذا به تقویت معده هم کمک می کند.

ترب

ترب را می توان در سالاد و یا به تنهایی کنار وعده های غذایی هستفاده کـــرد، ترب بلغم رو دفع می کند و همچنین باعث هضم غذا می شود و برگش خاصیت ادرار آور دارد.

جعفری

برگ و ساقه ی جعفری ضد عفونی کننده خون و مجاری ادرار و دستگاه گوارش هست، و سبب تحریک ماهیچه های صاف می شود، مانند عضلات صاف روده ها، معده و رحم و … که باعث می شود این نوع ماهیچه ها عملکـــرد بهتری داشته باشند، و از این راه به هضم غذا کمک زیادی میکند.

کاهو

کاهو سبزی اشتها آور و بی نظیری هست، که خواص زیادی دارد، کاهو خواب آور هست، و برای هضم غذا زیاد مفید هست، مصرف کاهو همراه با سکنجبین مزه آن را دلچست و هضمش رو آسان تر می کند، کاهو به دلیل داشتن مقدار زیادی سلولز سبب تخلیه معده از رسوبات می شود و از این راه روند هضم را آسان می کند.

نعناع

نعناع برای معده فواید زیادی دارد، جلوی هستفراغ را می گیرد، و نفخ را کم می کند، و سبب افزایش تمایلات جنسی می شود، و برای مزاج های سرد هم زیاد نیکو هست.