احمد چوپانی

بهترین روش ها برای ماندگاری بوی عطر • Ahmad Choopani

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

بهترین روش ها برای ماندگاری بوی عطر

دسته بندی : دست نوشته تاریخ : یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶

عطرها نقش حیاتیی را در خانومدگی ما دارند در واقع می توان آن را جزیی از شخصیت به حساب آورد.

موقع عطر زدن باید بدانیم که آن را به کدام قسمت بدن بخانومیم بهترین قسمت بدن  برای عطر زدن روی نبض ها هستند چون که گرم ترین نقاط بدن هستند و به نیکوی آن را پخش می کنند. به همین منظور گردن، سینه، شانه و مچ دست بهترین قسمت ها برای عطر زدن به شمار می آیند. به صورت حتم نیاز نیست که به پایان این قسمت ها عطر بخانومید بهترین کار این هست که دو نقطه از بدن مثلا گردن و مچ دست را عطر یا اسپری بخانومید.

 عطر را پس از هستحمام هستفاده کنید چون که پوست بدن شما تمیز هست و معقول ترین زمان برای عطر زدن بعد از حمام هست.

  هنگام عطر زدن آن را از فاصله۸ تا ۱۵ سانتی متر از بدن اسپری نمائید.

 پس از زدن عطر به آن دست نخانومید و آن را با دست روی بدن پخش نکنید .

برای انتخاب عطر باید بدانید که عطرهای خنک برای روزهای گرم بهار و تابستان و عطرهای گرم و تند برای روزهای سرد پاییز و زمستان معقول می باشند.

همچنین مکانی که عطر را در آنجا نگهداری می کنید زیاد در ماندگاری آن تاثیر دلرد ومی تواند روی بوی آن تاثیر به سزایی بگذارد نگهداری عطر در مکان هایی که تغییر ناگهانی دما دارند می تواند آن را به سرعت تجزیه کند. نور خورشید نیز همین تاثیر منفی روی عطر می گذارد.به همین دلیل از قرار دادن شیشه عطر در مکان هایی با دمای متغیر و در مقابل نور مستقیم خورشید خودداری کنید.

 بهترین جا برای نگهداری عطر ها مکان های سرد، خشک و تاریک هست مثل کمد لباس می تواند مکان معقولی برای نگهداری عطر باانجام گرفت.