احمد چوپانی

بهترین روش شستشوی واژن آلت تناسلی خانومان • Ahmad Choopani

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

بهترین روش شستشوی واژن آلت تناسلی خانومان

دسته بندی : دست نوشته تاریخ : شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷

بهترین روش شستشوی واژن آلت تناسلی خانومان

 

با وجود این حقیقت پذیرفته انجام گرفته جهانی که “واژن شما می تواند از خودش مراقبت و خود را پاکسازی کند” هنوز هم هستند خانم هایی که با روشهایی خلاقانه و سرخود سعی در پاکسازی این بخش از بدن شان را دارند.

 

روش شستشوی واژن

در این مقاله با ۴ حرکت تکمیلا اشتباهی که بین خانومان رایج هست آشنا می شوید…

 

۴ کاری که هرگز نباید با واژنتان انجام دهید!

۱٫ از بخار دور بمانید (توصیه های گوینت در مورد واژن را نادیده بگیرید )

ما متداوم به دنبال توصیه هایی هستیم که خانومدگیمان را بهتر کند و سالم تر بمانیم. ولی زمانی که گوینت پالترو Gwyneth Paltrow (گیمگر هالیوود)شروع به ارائه توصیه های اشتباهی برای خانومان کـــرد، خیلی ها از راه درست منحرف انجام گرفتند. واژن شما فرش نیست که برای تمیز کـــردنش به بخار نیاز داشته باشید.

 

 

پالترو عنوان کـــرده بود که برای بهداشت واژن خود از بخار هستفاده می کند و نقل کرد بود ” روی یک صندلی کوچک می نشیند و با ترکیبی از مادون قرمز و بخور درمنه mugwort رحم خود را پاکسازی می کند. با این کار انرژی تخلیه انجام گرفته و سطح هورمون های خانومانه متعادل می شود. “

 

 

دکتر راکل داردیکRaquel Dardik، مددکار، دانشیار گروه خانومان و زایمان مرکز پزشکی NYU Langone، نظر کمی متفاوتی دارد: “بخور دادن به هیچ وجه مقدور نیست زیرا ممکن هست شما واژن (مهبل) را بسوزانید”

 

۲٫ خود درمانی متداوم نتیجه بدی دارد

کرم های واژینال یا شیاف هایی که برای عفونت مخمری معمولا بدون نسخه هستفاده میشوند یا گاهی برخی خانم ها روش های خانگی را برای مقابله با عفونت قارچی واژینال هستفاده می کنند، تکمیلا اشتباه هست. به نقل کرد داردیک Dardik “شما هرگز نباید با داروهای خانگی مثل سیر یا روغن درخت چای، خود درمانی کنید.

 

” حداقل با دست خودتان مشکلی به مشکل قبلی نیفزایید. ممکن هست اوضاع بدتر شود؟ بله حتی ظاهر واژنتان را هم ممکن هست زشت کنید.دکتر داردیک: ” من شاهد ایجاد سوختگی هایی به خاطر انجام خودسرانه پیشنهادات اینترنتی توسط خانم ها بوده ام،

 

و سوختگی شیمیایی داخل واژن چیزی نیست که کسی دلش بخواهد آن راتجربه کند. “

 

۳٫  قرار دادن اشیا خارجی در واژن ، ظاهرا که مشکلی ندارد تا زمانی که برایتان مشکل ساز شود

قبلا شما فکر می کـــردید که اینها مجاز به رفتن داخل واژن هستند:تامپون tampon، روغن، وسایل پیشگیری از حاملگی، فنجان قاعدگی و….یا هر وسیله ی خارجی و دست ساز انسان حتی اگر تمیز و شسته انجام گرفته باشند را باید از آلت تناسلی خانومانه تان دور نگه دارید . بافت واژن زیاد حساس هست و هستفاده از هر وسیله ای باعث ایجاد تحریک پذیری انجام گرفتید خواهد انجام گرفت.

 

۴٫ شستن واژن را واقعا باید کنار بگذارید

تکمیلا مطمئنم که از قبل خودتان می دانید ولی محض هشدارتان باید بگوییم : این پایین قرار نیست بوی نسیم گرراهی بدهد. به نقل کرد دکتر کنستانس یانگ Constance Young، هستادیار دانشگاه پزشکی گروه خانومان و زایمان کلمبیا ” محصولات مخصوص شستشوی واژن دقیقا بر خلاف میکروبیوم (ریزاندامگان همزیست)

طبیعی واژن عمل می کنند و این باعث می شود که واژن افزایش به عفونت حساس شود. “

 

 

ما نمی خواهیم به شما بگوییم که واژن مثل یک سیستم خودکفا، خودش را پاکسازی می کند – خودتان قبلا از این موضوع هشدار دارید، بلکه می خواهیم دست از انجام روش های سرخود برای تمیز کـــردن واژن بردارید. واژن به دلیل وجود باکتری های لاکتوباسیاس lactobacillus bacteria موجود در آن محیطی با PH متعادل و مخصوص به خود دارد.

تایمی از شوینده ها برای واژن هستفاده می کنید اسیدیته نرمال محیط را به هم زده و خنثی می کنید و در نتیجه واژن قادر به محافظت از خود نخواهد بود.

 

 

می دانیم که الان به چه چیزی فکر می کنید: اگر اینقدر بد هست پس دلیل این همه محصول متفاوت برای شستشوی واژن در بازار وجود دارد؟ به نقل کرد یانگ ” همه این محصولات صرفا برای بازاریابی و افزایش سود هست و هیچ پایه علمی ای برای آن ها وجود ندارد – درست مثل خوشبو کننده های هوا به صورت حتم برای یک محیط زیاد خصوصی تر. “

 

بهترین روش شستشوی واژن چیست؟

اگر حس می کنید واقعا نیاز به شستشوی این قسمت از بدنتان دارید و احساس نیکوی به شما می دهد از روش هایی که مطمئن هست هستفاده کنید. تعجب نکنید بهترین روش شستشوی واژن هستفاده از آب و صابون بدون عطر هست آن هم فقط برای شستشوی قسمت های خارجی.

 

مطالب مرتبط و پیشنهادی

 

بهترین روش تنگ کـــردن واژن

سفید و پنبه ای انجام گرفتن واژن ۱۸+

جنجال مجدد خارج کـــردن شیی از واژن دختر ۸ ساله ایرانی (تصویر)

بیرون کشیدن جنین خرگوش از واژن خانوم باردار ! تصویر ها ۱۸+

تصویر گرفتن از واژن و باسن دختران به عنوان وثیقه ی وام !تصویر ها