احمد چوپانی

بازتاب حمله موشکی ایـــران به داعش • Ahmad Choopani

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷

بازتاب حمله موشکی ایـــران به داعش

دسته بندی : موزیک تاریخ : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

سپاه پاسدان انقلاب اسلامی در آخرین دقایق روز یک‌شنبه ۲۸ خرداد ماه در پاسخ به اقدامات تروریستی داعش در تهران، پایگاه‌ها و مقر داعش در دیرالزور سوریه را مورد حمله قرار داد.

137317 527 بازتاب حمله موشکی ایـــران به داعش

 

 

این حمله در حالی انجام شد که کشورهای جسارت یافته سنی که دونالد ترامپ از آن‌ها حمایت می‌کند، در حال سخت‌تر کردن موضع خود در برابر ایـــران هستند.

 
به نقل ایسنا،‌ این اقدام ایـــران با واکنش‌های جهانی و منطقه‌ای گسترده‌ای رو به رو شد که هم‌چنان ادامه دارد.
 
فاکس نیوز نوشت: اقدام تلافی جویانه ایـــران در حمله به داعش
 
بنا بر اعلام فاکس نیوز، سپاه پاسداران ایـــران در واکنش به حمله داعش در مجلس و یک مرقد در تهران، یک‌شنبه شب،‌ نظامیان داعش را در شرق سوریه مورد هدف موشک‌های خود قرار داد.
 
این شبکه خبری در پایگاه اینترنتی خود نوشت: شلیک موشک‌های زمین به زمین سپاه به اســتان دیرالزور سوریه در حالی صورت گرفـــــته اســت که شبه نظامیان داعش که از حملات ائتلاف تحت رهبری آمریکا فرار می‌کنند، به طور فزاینده‌ای در تلاش هستند تا مواضع خود را در آنجا تقویت کنند.
 
این حمله در حالی انجام شد که کشورهای جسارت یافته سنی که دونالد ترامپ از آن‌ها حمایت می‌کند، در حال سخت‌تر کردن موضع خود در برابر ایـــران هستند.
 
هم‌چنین دیلی کالر گزارش داد: ایـــران برای نخستین بار به داعش حمله موشکی کرد.
 
در این گزارش به قلم راس رید آمده اســت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ظاهر به تلافی حمله گروه داعش به پایتخت ایـــران، ‌روز یک‌شنبه موشک‌های بالستیک را به سوی اهداف این گروه در سوریه شلیک کرد.
 
نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی موشک‌های میان ـ برد زمین به زمین را در پایگاه‌هایی در اســتان‌های کرمانشاه و کردستان در غرب ایـــران به سوی سوریه شلیک کردند. سپاه قول داده بود تا حملات گروه داعش در هفتم ماه ژوئن در تهران را تلافی کند.
 
پایگاه اینترنتی سی ان بی سی نیز گزارش داد: حملات موشکی ایـــران به تلافی حملات تروریستی به تهران بود.
 
این پایگاه اینترنتی نوشت: سپاه پاسداران ایـــران به موجب حملات گروه داعش در تهران حملاتی را در سوریه انجام داد.
 
اسکای نیوز عربی نوشت: انتقام ایـــران از داعش در سوریه. این خبرگزاری در ادامه نوشت که ایـــران در دیرالزور سوریه حملات موشکی داشت و هدف آن تنبیه عاملان حملات تروریستی تهران اســت.
 
عربی ۴۸ نوشت: در پاسخ به حملات تروریستی تهران،‌ ایـــران دیرالزور سوریه را مورد هدف قرار داد.
 
اسپوتنیک عربی نوشت: سپاه ایـــران گروهک‌هایی که حملات تروریستی تهران را بر عهده گرفـــــتند مورد هدف موشکی قرار داد.
 
روزنامه الرای نوشت: تهران حمله موشکی به مواضع تروریست‌ها در سوریه را اعلام کرد.
 
التیار نوشت: پیام‌های ایـــران از مرزها عبور کرد، هدف آن‌ها دیرالزور اســت.
 
النباء نوشت: پس از ۳۰ ســال موشک‌های ایـــران برای اولین بار از کشور خارج شدند.
 
العهد نوشت: ایـــران به پایگاه ‌ای تروریستی در دیرالزور موشک‌های بالستیک پرتاب کرد.
 
موازین نوشت: ایـــران از طریق مرزهای هوایی عراق مقر فرماندهان تروریست‌ها در دیرالزور را بمباران کرد.
 
انباء نوشت: سپاه ایـــران مقر فرماندهان تروریست‌ها در دیرالزور را مورد هدف موشکی قرار داد.
 
العربی الجدید نوشت: ایـــران با حمله موشکی به سوریه به حملات تروریستی داعش پاسخ داد.
 
المنار نوشت: در پاسخ به تجاوزهای تروریست‌ها به تهران،‌ موشک‌های سپاه ایـــران پایگاه‌های تروریست‌ها در دیرالزور را مورد هدف قرار دادند.
 
الاباء نوشت: در پاسخ به تجاوز به تهران، سپاه ایـــران پایگاه‌های عناصر جنایت کار در دیرالزور سوریه را مورد هدف موشکی قرار داد.
 
بویمن نوشت: برای اولین بار ایـــران در پاسخ به حملات تروریستی هفته گذشته یک کشور عربی را مورد هدف موشکی قرار داد.
 
روسیا الیوم نوشت: سپاه ایـــران به پایگاه‌های داعش در دیرالزور در شرق سوریه موشک پرتابی کرد.
 
شبکه الجزیره قطر نوشت: حمله موشکی ایـــران در واکنش به حمله چند روز پیش داعش به تهران اســت.
 
خبرگزاری فرانسه در این باره گزارش داد: سپاه پاسداران ایـــران اعلام کرد، در انتقام از حملات مرگبار اخیر در تهران که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفـــــت، چندین موشک به سوریه شلیک کرده اســت.
 
در ادامه این گزارش آمده اســت: این موشک‌ها از غرب ایـــران به سمت دیرالزور شلیک شد و طبق اعلام سپاه، مقرهای تروریستی را هدف قرار داد.
 
خبرگزاری اسپوتنیک نیز گزارش داد: سپاه پاسداران ایـــران با شلیک موشک‌های زمین به زمین به شرق سوریه، مواضع تروریستی را هدف قرار داد.
 
خبرگزاری ترند ضمن انتشار خبری با عنوان «ایـــران انتقام حملات تروریستی داعش را با حمله موشکی گرفـــــت»، آورد: نیروهای سپاه پاسداران به سمت مقر تکفیری‌های داعش در دیرالزور سوریه موشک شلیک کردند.
 
پایگاه اینترنتی هیل گزارش داد: بر اساس گزارش منتشر شده در پایگاه اینترنتی سپاه پاسداران، این نهاد مدعی شده که حملاتی موشکی به شرق سوریه داشته اســت. این حملات در واکنش به حملات تروریستی اخیر که داعش مسئولیت آن را عهده‌دار شد، صورت گرفـــــته اســت.
 
روزنامه واشنگتن‌پست و خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز خبر این حمله موشکی را در خروجی خود منتشر کردند.
 
شبکه راشاتودی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایـــران در تلافی حملات تروریستی تهران، با موشک های میان برد خود مواضع تروریست ها در اســتان دیروالزور سوریه را هدف قرار داد. بنا بر گزارش‌ها، سپاه پاسداران ایـــران اعلام کرده شلیک این موشک های زمین به زمین از اســتان‌های غربی کرمانشاه و کردستان صورت گرفـــــته اســت. در اثر این حمله موشکی تعداد زیادی از تروریست‌ها کشته و خسارت مادی قابل توجهی به مواضع تروریست ها وارد شده اســت.
 
پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع گروه تکفیری صهیونیستی داعش را بازتاب داد. در این گزارش آمده اســت: حملات موشکی که روز یکشنبه روی داد، اولین حملات گزارش شده از خاک ایـــران به خاک سوریه از زمان شروع جنگ داخلی این کشور از ۲۰۱۱ به این سو اســت. در بیانیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمده اســت: در این عملیات، چندین موشک زمین به زمین میان برد از پایگاه های سپاه در اســتان کرمانشاه نیروهای تکفیری در دیرالزور در شرق سوریه هدف قرار گرفـــــته اســت. سپاه از اصطلاح تکفیری برای توصیف داعش اســتفاده می کند. ایـــران در مبارزه دولت اسد علیه نیروهای ضددولتی و داعش که مرکز آن در رقه اســت، حامی دولت سوریه بوده اســت.
 
حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایـــران به مقر ترویست های تکفیری صهیونیستی در شبکه الجزیره انلگیسی بازتاب یافت. این شبکه گزارش داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایـــران موشک های زمین به زمین را از غرب ایـــران به سوریه شلیک کرد. سپاه پاسداران در بیانیه ای اعلام کرد که ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون پاسخ نمی گذارد.
 
پایگاه اینترنتی نشریه نیویورک پست نوشت: ایـــران به تلافی حملات تهران مواضع داعش را در سوریه هدف قرار داد.
 
پایگاه اینترنتی نشریه صهیونیستی هاآرتص گزارش داد: ایـــران با موشک هایی با برد ۸۰۰ کیلومتر خاک سوریه را هدف قرار داد. موشک های ایـــران پس از عبور از خاک عراق خاک سوریه را هدف قرار دادند.
 
پایگاه اینترنتی نشریه معاریو رژیم صهیونیستی نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایـــران مواضع داعش در منطقه دیر الزور در شرق سوریه را هدف حملات موشکی خود قرار داد.  
 
خبرگزاری اتریش (آپا) به حمله موشکی ایـــران به مواضع تروریست های داعش پرداخت و نوشت که سپاه پاسداران ایـــران یک‌شنبه شب با موشک های خود به مواضع تروریست‌های داعش در سوریه حمله کرد. همچنین دیگر رسانه های اتریش از جمله روزنامه اســتاندارد نیز به درج خبر حمله موشکی ایـــران به مواضع تروریست های داعش در سوریه پرداختند.
 
پایگاه اینترنتی نشریه صهیونیستی اسرائیل نشنال‌نیوز گزارش داد: ایـــران از موشک‌های میان‌برد شهاب سه در حمله به مواضع داعش در سوریه اســتفاده کرد.
 
نشریه فرانسوی فیگارو نوشت: ایـــران برای نخستین بار از خاک خود و با موشک مواضع داعش را در خاک سوریه هدف قرار داد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایـــران یک‌شنبه مواضع داعش را در دیرالزور با چندین فروند موشک هدف قرار داد. منطقه دیرالزور عمدتا در اختیار گروه تروریستی داعش اســت. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایـــران اعلام کرده اســت این حمله موشکی را در تلافی حمله تروریستی داعش در تهران انجام داده اســت. ایـــران در عراق و سوریه در کنار دولت های این کشورها در مبارزه با گروههای شورشی قرار گرفـــــته اســت اما این نخستین بار اســت که ایـــران از خاک خود مواضع گروه داعش را هدف قرار می دهد. این موشک های میان برد از اســتانهای غربی کشور یعنی کرمانشاه و کردستان شلیک شدند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایـــران با انتشار بیانیه ای اعلام کرد در این حمله موشکی شماری زیادی از تروریست ها کشته شدند و تسلیحات و تجهیزات نظامی آنها نابود شد. سپاه اعلام کرد هدف این حمله پایگاه فرماندهی و محل تجمع تروریست ها در دیرالزور در شرق سوریه بود. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایـــران وعده داده بود انتقام حملات تروریستی داعش در تهران را خواهد گرفـــــت.
 
خبرگزاری ایتارتاس درباره حمله موشکی سپاه پاسداران به مراکز تروریست ها در دیرالزور نوشت: نظامیان ایـــرانی به پایگاه‌های تروریست‌ها در شرق سوریه حمله موشکی کردند. در این عملیات مراکز تجمع تروریست ها در حومه شهر دیرالزور توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هدف قرار گرفـــــت.
 
خبرگزاری رویترز گزارش داد: ایـــران روز یکشنبه با شلیک موشک به شرق سوریه پایگاه‌های گروه‌های شبه نظامی در آن منطقه را به تلافی حملات تهران هدف قرار داد.
 
در ادامه این گزارش آمده اســت: سپاه پاسداران با موشک های میان برد زمین به زمین خود از غرب ایـــران منطقه دیر الزوردر شرق سوریه را هدف قرار داد که منجر به کشته شدن «تعداد زیادی» از تروریست ها و از بین بردن تجهیزات و سلاح های آنها شده اســت. این موشک ها مقر و مراکز تجمع تروریست‌های تکفیری و مرکز ساخت خودروی بمب گذاری شده را هدف قرار داده اند.   
 
پایگاه اینترنتی گلوبال نیوز نوشت: ایـــران به تلافی حملات داعش به مجلس خود مواضع این گروه را در شرق سوریه هدف حملات موشکی خود قرار داد.
 
پایگاه اینترنتی کانال ۷ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد: حمله موشکی ایـــران به مواضع داعش در شرق سوریه پیامی به دشمنانش در منطقه از جمله عربستان سعودی و اسرائیل و همچنین به آمریکا اســت.    
 
شبکه خبری بی.بی.سی گزارش داد: روابط عمومی سپاه پاسداران ایـــران اعلام کرد که منطقه دیرالزور در شرق سوریه را هدف حمله موشکی قرار داده اســت. در بیانیه این سازمان آمده که هدف از این حمله “تنبیه تروریست‌های جنایتکار” بوده و به انتقام حمله به مجلس و آرامگاه آیت‌الله خمینی انجام شده اســت. این حمله هفدهم خرداد صورت گرفـــــت و باعث کشته شدن ۱۸ نفر شد. پس از این حمله سایت خبری “اعماق” وابسته به داعش ویدیویی را از این حمله منتشر کرد که نشان می‌داد مهاجمان به زبان عربی صحبت می‌کنند.
 
در ادامه این گزارش آمده اســت: این نخستین بار اســت که سپاه پاسداران به صورت رسمی انجام عملیات نظامی را در سوریه اعلام می‌کند.
 
جویش پرس گزارش داد: ایـــران از موشک‌های میان برد علیه داعش اســتفاده کرد.
 
این رسانه صهیونیستی در بازتاب این اقدام سپاه نوشت: سپاه پاسداران چندین موشک میان‌برد را به صورت پیوسته از اســتان‌های کرمانشاه و کردستان در غرب ایـــران علیه مواضع داعش در  شرق سوریه پرتاب کرد.
 
اسکای نیوز نوشت: ایـــران در واکنش به حملات تروریستی تهران مواضع داعش را مورد هدف قرار داد.
 
شبکه خبری اسکای نیوز به نقل از وب‌سایت سپاه اعلام کرد که این حمله موشکی روز یک‌شنبه و علیه مراکز داعش در اســتان دیرالزور سوریه انجام شد و سپاه در این حمله از چندین موشک زمین به زمین میان‌ ـ برد اســتفاده کرده اســت.
 
گاردین نوشت: ایـــران مقر داعش در سوریه را مورد حمله موشکی قرار داد.
 
این روزنامه انگلیسی نوشت: سپاه پاسداران در اواخر روز یک‌شنبه مواضع داعش در اســتان دیرالزور سوریه را در واکنشی تلافی‌جویانه نسبت به حملات تروریستی اخیر داعش در مجلس و مرقد آیت‌الله خمینی (ره) مورد اصابت چندین موشک خود قرار داد.
 
این روزنامه به کشته شدن ۱۸ نفر در حملات تروریستی اخیر داعش در تهران اشاره کرد و نوشت: سپاه پاسداران در بیانیه‌ای نوشت که چندین موشک را بر علیه مواضع تروریست‌های تکفیری در اســتان دیرالزور پرتاب کرده اســت.
 
خبرگزاری کویت نیز این طور نوشت: سپاه پاسداران ایـــران علیه مراکز داعش در دیرالزور حمله کرد.
 
این رسانه در ادامه آورد: یک واحد از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یکی از واحدهای خود در اســتان‌های غربی ایـــران علیه مراکز فرماندهی داعش در دیرالزور در شرق سوریه چندین موشک بالستیک را پرتاب کرد.
 
نشریه آمریکایی ” ضد جنگ” نیز نوشت: حمله موشکی ایـــران به داعش در شرق سوریه نخستین اســتفاده از موشک در ایـــران پس از ۳۰ ســال
 
این نشریه در بازتاب خود نوشت: حمله موشکی شب گذشته سپاه به مواضع داعش نخستین اســتفاده ایـــران از موشک پس از ۳۰ ســال بود.
 
سپاه پاسداران روز یک‌شنبه با اســتفاده از موشک‌های میان‌ ـ‌ برد خود به مراکز فرماندهی و مواضع اصلی گروه تروریستی داعش در اســتان دیرالزور سوریه حمله کرد که از زمان پایان جنگ ایـــران و عراق این نخستین حمله موشکی ایـــران محسوب می‌شود. در حالی که ایـــران ســال‌هاســت در سوریه علیه داعش می‌جنگد، رسانه‌های ایـــران این اقدام سپاه در واکنش به حملات تروریستی اخیر داعش در تهران اعلام کردند.
 
هندوستان تایمز گزارش داد: ایـــران در تلافی حملات اخیر داعش در تهران به مواضع این گروه تروریستی حمله کرد.
 
ایـــران روز یک‌شنبه پس از ۳۰ ســال برای نخستین بار موشکی را به خارج از مرزهای خود در سوریه و علیه مواضع داعش اســتفاده کرد.
 
بلومبرگ گزارش داد: پس از حملات تروریستی تهران، ایـــران علیه مواضع داعش حمله موشکی کرد.
 
این خبرگزاری آمریکایی اشاره کرد که بنا بر اعلام روابط عمومی سپاه پاسداران این حمله موشکی علیه مواضع داعش در اســتان دیرالزور در تلافی حملات تروریست‌های داعشی در مرقد آیت‌الله خمینی (ره) و پارلمان ایـــران انجام شده اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته بازتاب حمله موشکی ایـــران به داعش اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.