احمد چوپانی

از ازدواج های مجازی تا جدایی در دنیای واقعی • Ahmad Choopani

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

از ازدواج های مجازی تا جدایی در دنیای واقعی

دسته بندی : دست نوشته تاریخ : چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

به نقل خانومان کویر ، از خرید وسایل منزل گرفته تا پرداخت قبوض اینترنتی انجام می شود. اینترنت کمک کـــرده تا زیادی از کارهای روزمره ی دنیای امروز سریع تر و آسان تر انجام شود .

اما امروزه ازدواج ها هم اینترنتی انجام گرفته در حالی که خانواده های ایرانی هنوز به رسم و رسومات خود پایبند هستند هر تعداد که این گونه ازدواج ها خانواده ها را با ابهام روبرو کـــرده هست.

اتکا به اینترنت و فضای مجازی ممکن هست در نگاه‌ نخست آسان‌ترین راه همسریابی تلقی شود اما واقعیت آن هست که فضای نامطمئن مجازی نمی‌تواند ملاک دقیق و قابل اعتنایی برای یافتن یک شریک دائمی به حساب آید.

جالب این مکان هست که ازدواج و طلاق های امروزی زیاد تحت تاثیر فضای مجازی هستند.

انواع مراسمات پر زرق و برق ازدواج، خرج های آنچنانی که بی شک همه از چشم و چشمی و کلیپ های منتشر انجام گرفته در فضای مجازی هست روز به روز افزایش می یابد و در ادامه اعتیاد به این فضا ها نیز موجب انجام گرفته هست تا طلاق زیاد از پیش جان یابد و از طرفی طلاق و جشن طلاق نیز از فضای مجازی هست که جان یافته اند و روز به روز پر رنگ تر می شوند.

این در حالی هست که  ازدواج امری زیاد مقدس و حساس بوده و سرنوشت افراد را تعیین می‌کند، بنابراین باید انتخاب همسر به صورت اصولی و به روش معقول انجام شود تا خانومدگی تشکیل انجام گرفته از تداوم لازم برخورد دار باانجام گرفت.

 

میترا کامیابی در گفتگو با ”  خانومان کویر  ” در رابطه با تاثیر فضای مجازی بر ازدواج و افزایش آمار طلاق گفت : یکی از دلایل هستفاده ی نادرست از تکنولوژی عدم همخوانی  آن با فرهنگ جامعه هست، فرهنگ آقام ایران یک فرهنگ مبتنی بر دین که در آن روابط حائز اهمیت هست اما به دلیل عدم همخوانی این فرهنگ با فضای مجازی شاهد از بین رفتن فرهنگ حاکم بر جامعه هستیم بدین معنا که افراد حریم ها را رعایت نمی کنند و روابط را حفظ نمی نمایند.

این مشاور خانوده احساس آزادی در فضای مجازی را یکی از دلایلی بیان آزادانه ی افراد دانست و اظهار داشت: افراد در این فضا به دنبال معرفی خود آرمانی شان هستند یعنی آن چیزی که فرد دوست دارد باانجام گرفت اما نمی تواند به آن دست یابد.

کامیابی به روابط میان خانوم و شوهر اشاره کـــرد و ادامه داد: اگر خانوم و شوهری از روابط سالم و دوستانه ای برخوردار نباشند با پناه بردن به دامن فضای مجازی سعی در پرد کـــردن این خلا داشته و از آنجا که در شروع کار احساس گناهی ندارند بنابراین  ادامه داده و به درد و دلبا جنس مخالف می پرداخانومد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد تاکید کـــرد: رعایت نکـــردن حریم ها و هستفاده های نادرست از فضای مجازی  از عواملی هست که به افزایش طلاق دامن زده هست.

وی ادامه داد:  متاسفانه افراد در فضای مجازی حریمی را برای خود نگه نمی دارند و به آسودهی ابراز علاقه می کنند  از خانومدگی خود فاصله می گیرند بنابراین خانومدگی واقعی را بی اهمیت دانسته و لذت حضور در فضای مجازی او را به این سمت خواهد کشاند که به جای تفریح خانوادگی به دنبال گیم های مجازی هست و احساس می کند که جذابیت های آن افزایش هست.

انتهای پیام/