احمد چوپانی

آفتاب چه تاثیراتی روی موی سر می گذارد • Ahmad Choopani

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷

آفتاب چه تاثیراتی روی موی سر می گذارد

دسته بندی : دست نوشته تاریخ : سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

گرمای آفتاب می تواند روی مو تاثیرات منفی بگذارد، شاید پایان سال موهایی سالم و نیکو داشته باشید، اما در تابستان موهایتان زبر و بد حالت می شود، این موضوع  به دلیل رطوبت بالای پوست سر در تابستان به وجود می آید، که موها را بی حالت می کند، عرق کـــردن در تابستان مشکلات موی سر مانند ریزش مو، وز انجام گرفتن، موخوره و شوره سر را افزایش می دهد، آفتاب باعث خشکی و آفتاب سوختگی می شود، خشکی زیاد پوست سر می تواند باعث صدمه به ریشه موها نیز بشود، موها در معرض آفتاب، آفتاب سوخته، وقهوه ای رنگ می شوند، موهای رنگ انجام گرفته هم کم رنگ یا رنگ پریده می شوند.

حفاظت از موها در فصل تابستان

همانطور که نقل کرد انجام گرفت موها در طول تابستان به روش های مختلفی صدمه می بینند، اگرچه اشعه های مضر آفتاب، تعریق، رطوبت، رفتن زیاد به هستخر و مضرات کلر همه اینها می توانند صدمات زیادی به مو وارد کنند، اما تنها کمی مراقبت از آنها می تواند زیبایی موها را حفظ کند.

 

رنگ کـــردن موها در تابستان

اگر می خواهید موهایتان را در فصل تابستان رنگ کنید حتما یک ماه قبل از اینکه تابش آفتاب به افزایشین حد خود برسد این کار را انجام دهید.

 

هستفاده از نرم کننده

تابستان  موها را خشک می کند،  پس با نرم کننده به برگرداندن رطوبت به آنها کمک کنید، اگر زیاد به هستخر می روید توجه داشته باشیدکه کمی نرم کننده روی موهایتان بخانومید و بعد کلاه شنا را سر کنید.

 

چگونگی هستفاده از شامپو

معمولا شامپو زدن به موها احساس نیکوی به فرد می دهد ولی به همان میزان هم می تواند برای موها ضرر داشته باانجام گرفت و مو و پوست سر را خشک کند. یا حتی باعث تعریق افزایش شود، با شامپو پوست سر را بشویید، کف آن سبب تمیز انجام گرفتن ساقه موها خواهد انجام گرفت.

 

مراقبت مو بعد از هستخر

از شامپو زدن به موهایتان قبل از شنا اجتناب کنید، این کار سبب می شود روغن های مفید مو از بین بروند،  بعد از هستخر به موهایتان شامپو بخانومید و شامپویی هستفاده کنید که حاوی اسید تترا اتلین هستیک باانجام گرفت، چون مضرات کلر روی موهایتان را کاهش می دهد.

 

از گرمای زیاد دوری کنید

آفتاب به اندازه کافی به موهایتان گرما میدهد پس از گرمای زیادی سشوآر دوری کنید.

 

از ضدآفتاب هستفاده کنید

بهترین راه محافظت از موها از آفتاب پوشیدن روسری هست، می توانید از کرم های ضدآفتاب هم هستفاده کنید، اما توجه داشته باشید که به محض رسیدن  خانه موهایتان را بشویید.

 

انتخاب صحیح محصولات مراقبت از مو

متداوم محصولاتی را که برچسب آبرسان یا مرطوب کننده دارند را هستفاده کنید، از مصرف محصولاتی که حاوی ترکیبات الکلی و حجم دهنده مو هستند دوری کنید، زیرا چنین محصولاتی موها را افزایش خشک می کنند.

 

مراقبت موها در شب

شب قبل از خواب کمی نرم کننده را روی موهایتان بخانومید و روی آن را با پلهستیک بپوشانید، صبح با موهای نرم و هیدراته انجام گرفته بیدار شوید.